Zirai Don Sisleme (Anti-Friz) Dumanlama Makinesi "SM 600"

Zirai don sisleme dumanlama makinesi SM 600 dumanlama cihazı ile 0 ve -5 derece arasındaki oluşan Düşük Kuvvet(-2C) ve Orta Kuvvet(-4,5C) kategorisindeki Zirai Don olayını engelleyin ve ürünlerinize koruyun !

Tarım Zirai Don Makinası, igeba termal sisleme cihazı, kırağı önleyici dumanlama makinesi

Kısaca Özellikler

  • İlaçtan tasarruf sağlar! , Bir su bardağı miktarında ilaç ile 30 dekarlık alanı ilaçlar.
  • Zamandan tasarruf sağlar! , 5 dekarlık serayı içeriye girmeden kapı ağzından 10 dakika içerisinde tamamen ilaçlayabilir.
  • Mantar ve Sporları da yok eder!
  • 0 ile -5 derece arasında oluşan Zirai Don anında perdeleme yaparak ürünleri korur!
  • CO2 (Karbondioksit) gübrelemesi yaparak bitkilerin büyümesi için %40 oranında katkı sağlar!
  • Bakanlıktan ruhsatlı.
  • Tarım Alet ve Makineleri Test Merkezi Müdürlüğü'nden sertifikalı (Deney-Test raporu).
  • %100 yerli üretim, yedek parça ve servis sıkıntısına son.
  • Benzin ile çalışan motor.
  • Dolu ağırlığı 12 Kg. Elde ve omuzda kolay taşınabilir.
SM 600 Dumanlama makinesi "Zirai Don"a nasıl çözüm sağlar ?
           SM 600 Dumanlama Makinesi, formulasyon tankına "mazot + antifriz" konularak soğuk havalarda zirai don ile mücadele amaçlı kullanılır, ayrıca sıcak yaz aylarında mazot tankına "mazot + ilaç" konularak haşereler ile mücadele amaçlı, ilaçlama makinesi olarak kullanılır. "Kış" dönemi ve "Yaz" dönemi için ziraat ile uğraşan kişilerin bünyesinde mutlaka barındırması gereken bir makinedir.              SM 600 Dumanlama makinesi bujili çalışma sistemine sahiptir ve benzin ile çalışmaktadır, piyasada satılan çin malı minik cihazlara göre 100 kat daha fazla güçlüdür çünkü 25 beygirlik motoru mevcuttur, 10 yıl kullanım ömrü vardır.           1,5 litre kapasiteli benzin tankından ve pulse-jet motoru denilen, halk arasında uçak motoru diye tabir edilen motoru ile 25 beygir güç ve yanma odasında 1000°C ısı oluşturur. Yanma odasında oluşan yüksek ısı çıkış borusunda "Mazot+Antifriz" veya "Mazot+İlaç" karışımlarını sıvı halinden buhar haline dönüştürerek püskürtür. Duman sıcaklık taşıma özelliğine sahip değildir.              Zirai Don ile mücadele; havaya anti-friz püskürtme ve güneşten gelen radyasyonlara karşı duman perdesi çekerek yapılmaktadır, Bazı ziraat ile uğraşan kişiler don riski oluştuğunda bazı malzemeler yakarak zirai don'a çözüm bulurlar, bu cihaz bir malzemenin yanmasından 1000 kat daha fazla duman üretme kapasitesine sahiptir ve çok kısa süre içerisinde duman perdesi çekmektedir. SM 600 Dumanlama Makinesi "Mazot + Antifriz" karışımını buhar haline dönüştürerek tarım ürünlerinin üzerinde yapay bir bulut ve yorgan görevi gören bir örtü oluşturur. Böylelikle bulutsuz ortamda oluşan radyasyon ve kondüksiyon oluşumuna engel olarak Zirai don riskini ortadan kaldırmış olur. Teknik olarak değilde daha basit örneklerle anlatmak gerekirse; kış aylarında arabaların radyatörüne anti-friz koyulmazsa radyatörün içinde donma meydana gelir, fakat radyatörün içine anti-friz koyduğumuzda donma meydana gelmez. Anti-friz yağ bazlı bir sıvı olduğu için bulunduğu ortamın donmasını engeller. SM 600 dumanlama makineside çok büyük arazilere anti-friz dumanlayarak "Zirai Don" oluşumuna engel olmaktadır.   Başka bir örnekle soğuk kış aylarında insanların soğuktan elinin çatladığı ve zarar gördüğü gözlemlenmektedir. Bu sorunu önlemek için krem veya vazelin ürünleri başta olmak üzere içeriğinde yağ bulunan ürünleri sürerek ellerini yumuşatırlar ve soğuğa karşı direnci arttırırlar. "Mazot + AntiFriz" yağ bazlı bir sıvı olduğu için duman haline gelen sıvı kuru ve soğuk ortamı yumuşatarak donma riski bulunan tarım ürünlerinin üzerinde yumuşatıcı ve koruyucu bir hava tabakası oluşturur. “Don Pervanesi” diye satılan maaliyeti yüksek ürünleri almanıza gerek yoktur. SM 600 Dumanlama makinesi zirai ürünler için yorgan görevi görmekte ve 1 dakika içinde 1.000m2 alanı, içeriğinde Anti-Friz bulunan bulutla kapatarak yumuşatmaktadır.
Kırağı Nedir ?
Soğuyan zeminlerin üzerindeki yüksek miktarda bulunan su buharı’nın yoğunlaşması ile buz kristalleri şeklinde olmasıdır. Kırağının oluşabilmesi için de havanın donma derecesine gelmesi, açık ve durgun olması gerekir. Çiy ve kırağı havadan yağmaz, havadan yere düşmezler. Kırağı, kısaca donmuş çiğdir. Soğuk havalarda görülür. Kırağı, suyun buhar hâlinden doğrudan doğruya katı hâline geçmesiyle meydana gelir. Çiy, yer yüzeyi 0°C’nin üstündeyken su baharının yoğunlaşması ile oluşur. Kırağı, yer yüzeyi 0°C’nin altındayken su buharının yoğunlaşması ile oluşur.
Zirai Don Nedir ?
Kuru ve soğuk havada, yani sıcaklık 0°C'nin altına düştüğünde eğer hava yeterince su buharı yüklü değilse, bu kez kırağı değil don olayı görülür. Bulut olmadığı için yer yüzeyi radyasyon ve kondüksiyon oluşturur bu durum yer yüzenin hızla soğumasına ve donun oluşması için elverişli temel koşulları sağlarlar. Özellikle belirli bir yerin soğuk ve kuru bir hava kütlesi tarafından doldurulması, havanın bulutsuz ve durgun olması, atmosferin su buharı oranının düşük olması, zirai don için en elverişli koşulları oluştururlar.
Yüksek Kalite
Çin malı çakmak gazı ile çalışan minik cihazlara göre 100 kat daha güçlüdür. Benzinli ve Bujili çalışma sistemi ile 25 beygir gücündedir. 10 Yıl kullanım ömrü vardır.
Sertifikalı
30 Yıllık tecrübe, Tarım Bakanlığı'ndan rutsatlı ve Tarım Bakanlığı'ndan onaylı ve sertifikalı !
Zirai Don Koruma
Formülasyon tankına "Mineral Yağı olarak Mazot" konulduğunda "Zirai Don" ile mücadelede makinesi olarak kullanılır. Don pervanesi satın almanıza gerek yoktur.
İlaçlama
Formulasyon tankına "5 litre Mazot + 1 su bardağı İlaç" konulduğunda haşere ile mücadelede sis halinde duman püskürterek ilaçlama makinesi olarak kullanılır.
Zaman Tasarrufu
SM 600 Sıcak Sisleme Makinesi, dumanla püskürtme yaptığı için 200 metre etki mesafesine sahiptir. 5 dekarlık serayı içeriye girmeden 10 dakika'da tamamen ilaçlar ve Tek bir ağacı 30 saniye içerisinde tamamen ilaçlar. Rüzgarın sürükleme mesafesi ile aynı anda 20 tane ağacı ilaçlamak mümkündür.
Tam koruma
Soğuk aylarda; "Zirai Don Önleme" için olarak kullanılır. Yaz aylarında; "Haşere" ilaçlama makinesi olarak kullanılır. Ziraat ve Çiftçilik ile uğraşan herkeste bulunması gereken temel bir makinedir. Aynı zamanda kapıdan ilaçlama yapıldığı için ilacın yan etkilerinden korumaktadır.
%100 Yerli Üretim
SM 600 dumanlama cihazı "%100 Türk Malı" dır ve kendi üretimimizdir. İthal ürünler gibi yedek parça ve servis sıkıntısı çekmezsiniz. Arızalanan ürünü 3 gün içerisinde onarıp kargo ile tekrar gönderiyoruz.
Hafif
8 Kg boş ağırlık, 12 Kg dolu ağırlık ile elde veya kayış sistemi ile omuzda rahatlıkla taşınabilir.

Üretimini yaptığımız diğer makineler...

Zirai Don Sisleme Dumanlama Makinesi

White Fog SM 600 termal sisleme makinesi (Türk Malı) üretimini ve satışını yapıyoruz.
Türk malı olan WhiteFog marka “SM 600 termal sisleme makinesinin” rakiplerine göre avantajını anlatacağız;

Zirai Don Sisleme Dumanlama Makinesinin üstün özellikleri:

Zirai Don Sisleme Dumanlama Makinesinin:

* 2 yıl garantili ve 10 yıl yedek parça bulundurma servis garantilidir!
* Paslanmaz malzemelerden ve kaliteli materyallerden imal edildiği için conta gibi sarf malzemelerinin bakımı yapıldığı sürece 10 yıl kullanım ömrü vardır.
* Yerli üretim olduğu için “Teknik Servis & Yedek Parça” sorunu yoktur.
* Bizden sadece makine değil aynı zamanda sınırsız “Teknik Servis” hizmeti satın almış olacaksınız!
* Garanti dışında ürün düşürmesi gibi sebeplerden olabilecek arızalar için, yedek parçalarımız yerli üretim olduğu için ithal makinelere oranla yedek parça fiyatlarımız 500$ gibi astronomik rakamlar değildir, çok ekonomiktir. Stoktan onarım yapacağımız için servis hizmetine gelen makinelerimiz ertesi gün kargoya tekrar teslim edilir! İthal makinelerdeki gibi 1 ay yedek parça kargo süresini beklemezsiniz.

Zirai Don Sisleme Önleme Makinesi Cihazı, Duman Makinesi, İlaçlama Makinesi

Zirai Don Sisleme Dumanlama Makinesi Kullanım Alanları:

Zirai Don Sisleme Dumanlama Makinesi formülasyon tankına “mazot + antifriz” konularak soğuk havalarda zirai don ile mücadele amaçlı kullanılır,
sıcak yaz aylarında mazot tankına “mazot + ilaç” konularak haşereler ile mücadele amaçlı, ilaçlama makinesi olarak kullanılır. “Kış” dönemi ve “Yaz” dönemi için ziraat ile uğraşan kişilerin bünyesinde mutlaka barındırması gereken bir makinedir.

SM 600 Dumanlama makinesi bujili çalışma sistemine sahiptir ve benzin ile çalışmaktadır, piyasada satılan çin malı minik cihazlara göre 100 kat daha fazla güçlüdür çünkü 25 beygirlik motoru mevcuttur, 10 yıl kullanım ömrü vardır.

1,5 litre kapasiteli benzin tankından ve pulse-jet motoru denilen, halk arasında uçak motoru diye tabir edilen motoru ile 25 beygir güç ve yanma odasında 1000°C ısı oluşturur. Yanma odasında oluşan yüksek ısı çıkış borusunda “Mazot+Antifriz” veya “Mazot+İlaç” karışımlarını sıvı halinden buhar haline dönüştürerek püskürtür.

Üretimini yaptığımız 28 farklı çeşit makine vardır tamamını incelemek için resmi web sitemiz olan www.GlobalMaks.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

WhiteFog SM600 Termal sisleme ilaçlama makinesi